***

Меню сайту
Категорії розділу
Спортивне життя [28]
Бібліотека [60]
АТО [21]
Класному керівнику [6]
Обласні методичні об'єднання [19]
ЗНО [11]
Поділитись у:
Офіційні сайти
Форма входу
Пошук
Календар
«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Листопад » 12 » Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх
15:36
Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх

11.11.2014 р. У читальному залі нашого коледжу відбулася зустріч студентів з працівником міліції – старшим оперуповноваженим сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків РМВ УМВС України в Рівненській області Сорочук Людмилою Георгіївною та волонтером – Жигадлом Валерієм Тадеєвичем.

На зустрічі запрошені гості розповідали студентам-першокурсникам про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх; попередження правопорушень, злочинів, а також про те, як держава карає злочинців.

Питання: - до якого віку людина вважається неповнолітньою?

Нажаль, існує помилкова думка, що поки діти не досягли повноліття, то за вчинення тих чи інших протиправних дій їх не можна покарати.

Але це не так. З 16-ти, а у деяких випадках, з 14-ти років діти несуть відповідальність перед законом за протиправні вчинки.

Які ж вчинки ми називаємо протиправними? У кожному суспільстві є певні правила поведінки, закріплені законом. Якщо люди у своєму житті дотримуються цих правил, то їх поведінка називається правомірною, а коли людина порушує існуючі правові норми, - протиправною.

Взагалі, протиправні вчинки можна кваліфікувати як правопорушення та злочини.

 1. Адмінправопорушення і адмінвідповідальність неповнолітніх

Протиправна поведінка (дія або бездіяльність), яка посягає на державний або громадський порядок, власність, права і свободи громадян і за яку законодавством передбачено адміністративну відповідальність, визнається адміністративним правопорушенням.

Нажаль, практично щодня всі ви є свідками адміністративних правопорушень, або самі їх вчиняєте, часто навіть не усвідомлюючи цього:

 • перехід дороги у невстановленому місці або на червоне світло (тобто порушення правил дорожнього руху);
 • безквитковий проїзд у транспорті;
 • нецензурна лайка і образливе чіпляння до інших людей;
 • будь-який брутальний напис на паркані, стіні в прилюдних місцях;
 • розпиття спиртних напоїв в громадських місцях;
 • куріння у заборонених (рішення міської ради) місцях (у т.ч. на території школи);
 • незагашене вогнище в лісі тощо.

Все це адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення настає з 16 років, але якщо хтось скоїть адміністративне правопорушення у віці від 14 до 16 років, відповідальність за це, згідно частини 3 статті 184 КУпАП несуть його батьки (або особи, що їх замінюють).

Всі справи про адміністративні правопорушення, вчинені неповнолітніми, розглядаються виключно судами.

За вчинення адміністративних правопорушень можуть застосовуватись такі адміністративні стягнення:

а) попередження;

б) штраф;

в) конфіскація чи оплатне вилучення:

- предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення;

г) позбавлення спеціального права, наданого даному громадянинові (права керування транспортними засобами, права полювання);

д) виправні роботи;

є) адміністративний арешт.

2. Кримінальна відповідальність неповнолітніх

На відміну від адміністративних правопорушень, протиправні діяння, які мають більш тяжкі наслідки, називаються злочинами. Перелік діянь, що вважаються злочинами, описаний у Кримінальному кодексі України, який є основним кримінальним законом, що діє в державі.

За вчинення злочину особа підлягає найбільш суворій відповідальності – кримінальній. Такій відповідальності особа підлягає тільки по досягненню певного віку, встановленого законом і в стані осудності – усвідомлення своїх дій і можливості керувати ними.

Як держава карає злочинців?

До неповнолітніх, які вчинили злочин, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань, як:

 • громадські роботи, коли засуджений виконує безоплатно у вільний від роботи чи навчання час суспільно-корисні роботи (30-120 годин);
 • виправні роботи – коли засуджений виконує свої обов’язки за місцем своєї роботи (від 2 місяців до 1 року), але в дохід держави відраховується 5-10 % від його зарплати;
 • штраф застосовується лише до неповнолітніх, що мають самостійний дохід, власні кошти або майно, на яке може бути звернене стягнення;
 • арешт або тримання засудженого в умовах ізоляції в спеціально пристосованих установах на строк від 15 до 45 діб;
 • позбавлення волі на певний строк, але не більший 10 років, а у випадку скоєння особливо тяжкого злочину, поєднаного з умисним позбавленням життя людини, - на строк до 15 років.

І адміністративні правопорушення, і злочини є шкідливим для суспільства діянням, і це означає, що особа, яка їх вчинила, кидає виклик усьому суспільству, тобто і нам з вами, а так як норми права встановлюються державою, слід вважати, що протиправні вчинки – це також виклик державі.

Отже, для того, щоб не потрапити в халепу, не стати правопорушником навіть не розуміючи цього, раджу вам оволодіти хоча б основами правових знань і обмірковувати свої вчинки та їх можливі наслідки наперед.

 

Переглядів: 821 | Додав: NikM | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Рівненський автотранспортний коледж НУВГП 2018